مبتکر روستاهای اینترنتی ایران و کارشناس فناوری اطلاعات گفت: اولین روستای اینترنتی ایران که از توابع شاهرود است دارای اینترنت پرسرعت بی سیم رایگان با 2 مگابیت در ثانیه پهنای باند شد.

به گزارش مهر، دکتر علی اکبر جلالی از راه اندازی اینترنت بی سیم رایگان در اولین روستای اینترنتی ایران در منطقه شاهکوه از توابع استان شاهرود خبر داد و اظهار داشت: روستاییان این روستا به اینترنت پرسرعت بی سیم با سرعت حداکثر 2 مگابیت در ثانیه دست پیدا کردند.

این استاد دانشگاه علم و صنعت در همایش علمی فناوری های پردازشی نوین در صنعت بانک و بیمه با تاکید بر اینکه توسعه اقتصادی با استفاده از فناوری اطلاعات باید از روستاها آغاز شود، گفـت: نقش آگاهی در توسعه جوامع، لزوم فرهنگسازی را برای بکارگیری فناوری اطلاعات پررنگ می کند و در این میان شروع فرهنگسازی از روستاها می تواند گام نخست در توسعه کشور در هزاره سوم باشد.
 
حل مشکلات توسعه ای افزایش پهنای باند اینترنت
 
دکتر جلالی با تاکید بر استفاده از فرصتهای اقتصادی در هزاره سوم به وضعیت سرعت اینترنت در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه تمامی جوامع امروزه بر پایه فناوری اطلاعات بنا شده است، ادامه داد: در حالیکه کشورهایی مانند فیلیپین، مالزی و کره جنوبی با تکیه بر فناوری اطلاعات خود را توسعه داده اند در کشور ما اینترنت فیلتر است و محدودیت پهنای باند جلوی توانمندی ما را گرفته است.
 
وی با بیان اینکه بحث امنیت چالش عمده در کشور ما محسوب می شود و به همین دلیل تهدیدات در فضای سایبر ما را دچار مشکل می کند، افزود: اینترنت چمدانی که چندی است از سوی آمریکا مطرح شده است برای کشورهایی است که از نظر اقتصادی دچار مشکل هستند و از فرصتهای بکارگیری فناوری اطلاعات برای توسعه استفاده نکرده اند.
 
این استاد دانشگاه تنها راه برون رفت از وضعیت فعلی در کشور را توسعه پهنای باند اینترنت و حذف محدودیت های فعلی عنوان کرد و گفت: در غیراینصورت باید برای جلوگیری از تمامی تهدیدات آمریکا مانند اینترنت چمدانی، اینترنت سایه، اینترنت نامریی و اینترنت غیرقابل کشف تیم های مختلفی بکار بگماریم که این غیرممکن است.
 
همه کامپیوترها در دانشگاهها و ادارات ویروسی است
 
به گزارش مهر، دکتر جلالی با بیان اینکه تکنولوژی، علم، فناوری اطلاعات، سنت و ارزشهای اسلامی باید در کنار هم و به صورت هماهنگ پیش رود ، اظهار داشت: با فرهنگ سازی مناسب می توان فناوری اطلاعات را همگام با حفظ ارزشهای اسلامی توسعه داد.
 
وی با تاکید بر اینکه در قرن 21 عدم استفاده صحیح از فناوری اطلاعات به ضرر توسعه اقتصادی کشور می انجامد اضافه کرد: به دلیل عدم استفاده از توانمندی ها و عدم اطلاع رسانی و آموزش هم اکنون تمامی کامپیوترها در ادارات و دانشگاههای کشور ویروسی است.
 
جهان دیجیتالی در مسیر ارتباطات ویدیویی
 
استاد دانشگاه علم و صنعت با اشاره به راه اندازی فاز آزمایشی امکان سنجی بانکداری مجازی در ایران که در بانک مسکن انجام شد، ادامه داد: نیازمند آموزش و آگاه سازی برای بانکداری مجازی در کشور هستیم و این در حالی است که جهان دیجیتالی در حال حرکت در مسیر ارتباطات ویدیویی است.
 
وی با بیان اینکه آینده دنیا به سمت ارتباطات ویدیویی با استفاده از باند پهن در حرکت است به رشد اقتصادی دنیا با پهنای باند روی تلفن همراه اشاره کرد و گفت: بیش از 22 درصد از رشد اقتصادی دنیا از طریق پهنای باند موبایل صورت می گیرد و این در حالی است که پهنای باند اینترنت در کشور ما محدود است.
 
دکتر جلالی آینده را متعلق به بازاریابی و شبکه های اجتماعی عنوان کرد و با بیان اینکه نگاه اقتصادی به فضای مجازی می تواند بسیاری از مشکلات فعلی کشور را رفع کند، افزود: در این راستا نیاز به حضور شرکتهای قدر و توانمند در عرصه فناوری اطلاعات در کشور نیز احساس می شود.

رپورتاژ
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
سایت مربوط به قیمت قطعات کامپیوتر
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه تصفیه آب خانگی
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
خرید بلیط چارتر هواپیما

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.