تاريخ : | | نویسنده : downloadfire

2 مرد جوان كه با هك كردن 700 سايت خارجي و 6 سايت در كشور اقدام به استفاده از اينترنت رايگان آنها مي‌كردند، در اراك دستگير شدند.

به گزارش «جام‌جم»، هفته گذشته مدير يك شركت تجاري با حضور در پليس آگاهي اراك از هك شدن سايت اينترنتي شركت خود خبر داد.

شاكي به پليس گفت: در حال بررسي حساب ‌هاي مالي شركت بودم كه سايت اينترنتي‌مان به يكباره هك شد. چند روز بعد پيام اينترنتي دريافت كردم كه در آن نوشته شده بود، اين يك اخطار است، در روزهاي بعدي موجودي حساب شما ناپديد مي‌شود و بعد سايت شركت دوباره فعال شد.

با تشكيل پرونده قضايي، تحقيقات براي دستگيري هكر اينترنتي آغاز شد. در ادامه جستجوها 5 شهروند ديگر نيز با حضور در مركز پليس، شكايت‌هاي مشابهي را ارائه كردند.

ردپاي مرد جوان در هك كردن سايت‌ها

با بررسي پرونده‌ها معلوم شد، هكر ناشناس با قطع سايت‌هاي اينترنتي شاكيان به اطلاعات خصوصي آنها دسترسي يافته و به طور رايگان 2 تا 3 روز از شبكه اينترنتي آنها استفاده كرده است. با مشخص شدن اين موضوع، روند رسيدگي به پرونده وارد مرحله تازه‌اي شد.

در ادامه معلوم شد، مرد جوان كه در شهر دليجان زندگي مي‌كند از اينترنت شاكيان استفاده مي‌كند. با شناسايي هويت مرد جوان، ماموران با نيابت قضايي به شهر فوق اعزام شدند و پس از محاصره محل، وي را دستگير كردند. متهم جوان به پليس آگاهي اراك منتقل و بازجويي شد.

متهمان 6 سال بود سايت‌ها را هك مي‌كردند

متهم در اظهاراتش به پليس گفت: من و دوستم به خاطر مشكلات مالي نمي‌توانستيم ساعت‌هاي طولاني از اينترنت استفاده كنيم. بنابراين تصميم به هك كردن سايت‌هاي اينترنتي گرفتيم.از 6 سال پيش وب‌گردي را شروع كرديم. با نفوذ به شبكه‌هاي خانگي، شركت‌ها و سازمان‌هاي مختلف، سيستم اينترنتي آنها را هك كرده و با به دست آوردن اطلاعاتشان، اينترنت آنها را به شبكه خانگي‌مان منتقل و به طور رايگان از آن استفاده مي‌كرديم.

متهم با اشاره به هك كردن 700 سايت مختلف خارجي و 6 سايت در كشور گفت: ‌در اين مدت پس از هك كردن سايت‌ها، براي صاحبان آنها اخطارهاي دروغين ارسال مي‌كرديم تا آنها را بترسانيم. فهرستي از سايت‌هايي كه هك كرده بوديم در اختيارمان بود تا در صورت نياز با ورود به حساب مالي مديران آن سايت‌ها، پول‌هايشان را سرقت كنيم.

در پي اعتراف متهم، ديگر همدست وي نيز تحت تعقيب قرار گرفت و دستگير شد.

سرهنگ رفيعي، معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان مركزي در اين زمينه به «جام‌جم» گفت: ‌متهمان در بازجويي‌ها ادعا كرده‌اند كه فقط از اينترنت مديران سايت‌ها به طور رايگان استفاده كرده‌اند. تحقيقات در اين رابطه ادامه دارد.


رپورتاژ
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
سایت مربوط به قیمت قطعات کامپیوتر
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه تصفیه آب خانگی
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
خرید بلیط چارتر هواپیما

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.