تاريخ : | | نویسنده : downloadfire

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به تسهیلات تفکیک کنتورهای آب بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها گفت : کنتورهای مشترک در مدت 48 تا 72 ساعت جداسازی می شود.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر، مهدی ثمره هاشمی در نشست خبری با بیان اینکه پارسال 62 هزار کنتور مشترک تفکیک شده است ، افزود: متقاضیان جداسازی کنتور آب می توانند با مراجعه به امور مشترکین در خواست دهند و در صورت امکان تفکیک، به سرعت اجرا می شود.

وی افزود: تاکنون 15 پیمانکار به شرکت آب و فاضلاب مراجعه و اعلام کردند امکان قرائت از راه دور و تفکیک کنترل های مشترکی که موتور آب گرم یا شوفاژخانه دارند ، وجود دارد که در حال بررسی هستیم و در صورت تایید و بررسی اقتصادی، این پیمانکاران می توانند در این زمینه به امور مشترکین کمک کنند اما در حال حاضر چنین شرایطی فراهم نیست.

ثمره هاشمی درباره سامانه آب کارتی نیز گفت: این کارت به صورت آزمایشی در تهران توزیع شده است و مثلا مشترک برای کنترل مصرف خود کارت شارژ 5 هزار تومانی دریافت می کند و بر اساس آن آب مصرف می کند و زمانی که شارژ کارت تمام شود ، امکان مصرف از آب وجود نخواهد داشت.

وی افزود: متقاضیان می توانند برای دریافت آن به امور مشترکین مراجعه کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور از پیشنهاد افزایش 25 تا 30 درصد قیمت آب در سال 1390به وزارت نیرو خبر داد و گفت : این موضوع باید در کارگروه طرح تحول اقتصادی مطرح شود و در صورت تایید قیمت آب افزایش یابد.

ثمره هاشمی با اشاره به اینکه قیمت تمام شده آب با سه گزینه به کارگروه طرح تحول اقتصادی ارسال شده است، افزود: این کارگروه نیز طرح پیشنهادی را به سازمان حسابرسی ارسال کرده و جمع بندی آن به کارگروه طرح تحول اقتصادی ارسال شده اما هنوز قیمت تمام شده آب در این کارگروه تصویب نشده است.

وی تاکید کرد: شرکت آب و فاضلاب کشور نیز منتظر نظر کارگروه طرح تحول اقتصادی و ابلاغ قیمت تمام شده آب است.

ثمره هاشمی گفت: در حال حاضر 25 تا 30 درصد یارانه آب بر مبنای قیمت های جدید حذف شده و قرار است در 4 سال آینده به قیمت تمام شده ، برسد.

وی درباره سه گزینه پیشنهادی وزارت نیرو افزود : قیمت تمام شده براساس دفاتر، طرح های آبرسانی اجرا شده در 10 سال اخیر با محاسبه هزینه آبرسانی به یک شهر فرضی با جمعیت 50 یا 100 هزار نفر و محاسبه قیمت روز در استفاده از تاسیسات جدید ؛ مدل های پیشنهادی این شرکت به کارگروه طرح تحول اقتصادی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور همچنین درباره درآمد فروش آب بعد از هدفمندی یارانه ها گفت: حدود 50 درصد واریزی به خزانه به ما برگردانده نشده است.

ثمره هاشمی درباره شرکت های آب و فاضلاب افزود: همه این شرکت ها زیان ده هستند اما بعد از هدفمندی یارانه ها وضع شرکتها بهبود یافته و با محاسبه و دریافت قیمت تمام شده آب در پایان پنج سال ، وضع این شرکتها نیز بهتر خواهد شد.

وی درباره خصوصی سازی شرکت های آب و فاضلاب نیز گفت: هنوز برنامه ای در این زمینه نداریم اما واگذاری تاسیسات آب، فاضلاب و تصفیه خانه ها را در دستور کار است.


رپورتاژ
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
سایت مربوط به قیمت قطعات کامپیوتر
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه تصفیه آب خانگی
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
خرید بلیط چارتر هواپیما

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.