تاريخ : | | نویسنده : downloadfire


جانشين فرمانده نيروي انتظامي گفت: در رابطه با بازداشتگاه كهريزك پرونده‌هايي تشكيل شده كه نتايج آن اطلاع‌رساني خواهد شد.

به گزارش ايسنا، سردار رادان امروز در حاشيه مراسم تقدير از خبرنگاران در جمع خبرنگاران در پاسخ به اين كه آمار كشته‌شدگان در بازداشتگاه كهريزك در برخي از سايت‌ها 69 تن اعلام شده است، گفت: چنين چيزي را كه در سايت‌ها زده‌اند، من نشنيده‌ام و پليس آخرين آماري كه از سوي استاندار تهران اعلام شده است، را تاييد شده مي‌داند.

وي ادامه‌ داد: غير از آن، آمارهايي كه از سايت‌ها ارائه مي‌شود طبيعي است، چون وظيفه اين سايت‌ها آمارسازي است. همچنين آماري كه طي چند روز گذشته نيز در اين رابطه اعلام شده بود، يا اساسا وجود نداشت يا صحنه‌سازي بود.

سردار رادان تاكيد كرد: آن قدر عمليات رواني آن‌ها دقيق بود كه بعضي‌ها را هم تحت تاثير قرار داد، اما بايد توجه داشته باشيم كه جنگ رواني آن‌ها باعث نشود در درون خود شكي ايجاد شود.

وي درباره آخرين وضعيت رسيدگي به بازداشتگاه كهريزك نيز اظهار كرد: نيروي انتظامي تحقيق‌هايي را در اين رابطه انجام داده و پرونده‌هايي را تشكيل داده كه نتيجه آن اطلاع‌رساني خواهد شد.

جانشين فرمانده نيروي انتظامي در پاسخ به اين كه گفته مي‌شود افراد رديف اول نيروي انتظامي در موضوع بازداشتگاه كهريزك دخالت داشته‌اند؟ با لحن شوخي به خود اشاره كرد و افزود: من كه معمولا با شماها هر موضوعي را در برابر دوربين به استحضار مردم رسانده‌ام، اما موضوع اين است كه شان خودمان را هم‌شان گزارش‌ها و شايعاتي كه اعلام مي‌كنند، نمي‌دانيم. لذا براي آن كه بخواهيم به اين شايعات پاسخ دهيم، خود را خسته نمي‌كنيم.

شايعه كشته شدن «ترانه موسوي» در اغتشاشات اخير موضوع ديگري بود كه از سردار رادان پرسيده شد.

وي در اين باره گفت: زماني كه موضوع خانم «موسوي»، كشته شدن او همچنين تعرض به وي و بعد هم سوزاندن جسد او عنوان شد، ما هم حساس شديم كه اين چه اتفاقي بود كه همه مي‌دانند، اما پليس كه بايد از اين اطلاعات باخبر باشد اطلاعي از اين موضوع ندارد. در نتيجه پيگيري‌هايي را انجام داديم كه نتيجه‌اي در پي نداشت و در ادامه به سايت جمعيت مراجعه كرديم كه اسم سه نفر با نام «ترانه موسوي» به دست آمد.

سردار رادان عنوان كرد: يكي از اين افراد، دختر دو ساله‌اي بود كه اساسا با خبر اين‌ها هماهنگ نبود. دو تن ديگر هم مورد تحقيق و پيگيري قرار گرفتند كه مشخص شد خانمي كه آن‌ها اعلام كرده‌اند، چندين سال است در خارج از كشور زندگي مي‌كند و با خانواده‌اش هم مصاحبه شد كه موضوع خنده‌داري بود.

وي تاكيد كرد: حرفم اين است كه باز هم بايد منتظر اين شايعه‌سازي‌ها و خبرسازي‌ها باشيم چون اين موضوع كاركرد اين رسانه‌هاست.

سردار رادان ادامه داد: پيش از انتخابات نيز ديديم كه اقدام به شايعه‌سازي كردند و بعد از انتخابات هم اين موضوع طبيعي است.

وي تصريح كرد: دستگاه‌هاي متولي خبر اعم از رسانه‌ها، پليس و ساير دستگاه‌ها آن قدر با مردم صادق هستند كه بتوانند اخبار را به درستي در اختيار مردم قرار دهند.

وي ادامه داد: رسانه‌هاي بيگانه در موضوعات اخير چيزي را كه دنبال مي‌كنند، اين است كه سعي كنند، اراده و توجه نيروهاي مسلح و نيروي انتظامي را در حوادث تهي كنند كه من نيز از همين جا پيام مي‌دهم اساسا پليس سربازي است كه عاشقي را سر لوحه وظيفه خود مي‌داند و هيچ وقت صحنه را خالي نمي‌كند.

جانشين فرمانده نيروي انتظامي در رابطه با نامه كروبي به آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، به گفتن اين موضوع كه من سياسي نيستم و موضوعات پليسي را از من بپرسيد، بسنده كرد.

جانشين فرمانده نيروي انتظامي همچنين در مراسم تجليل از خبرنگاران، اساسي‌ترين راه براي جلوگيري از انحراف خبرنگاران و پليس را چنگ زدن به ريسمان الهي عنوان كرد و قانون اساسي، حب وطن و همچنين نظام جمهوري اسلامي را پايه‌هاي اصلي اين ريسمان دانست.

به گزارش ايسنا، سردار رادان موضوع عقل عافيت‌انديش و عاقبت انديش را در حوادث مهم ارزيابي كرد و افزود:‌ متاسفانه امروز عقل عافيت‌انديش بيشتر مورد توجه قرار مي‌گيرد و موضوع عاقبت انديشي به نوعي سرزنش مي‌شود، اما هرچه قدر اعتقاد و التزام عملي به مباني، اصول و پايه‌هاي ارزشي داشته باشيم عاقبت‌انديشي واجب مي‌شود كه بايد در اين راستا هزينه آن را پرداخت كرد.

وي از جمله وظايف خبرنگاران و پليس در حوادث را ‌توجه به موضوع عقل عاقبت‌انديش و عافيت‌انديش عنوان و تاكيد كرد كه وظيفه اصلي خبرنگاران و پليس، از اين دو موضوع بيرون مي‌آيد.

سردار رادان با بيان اين كه معتقد هستيم خبرنگاران بسياري از وقت‌ها در كنار پليس و يا حتي جلوتر از آن‌ها در جامعه حضور پيدا مي‌كنند، ‌افزود: همه ما مدعي هستيم كه زماني مي‌توانيم رسالت خود را به خوبي انجام دهيم كه به ريسمان الهي چنگ زده و دچار تفرقه و گمراهي نشويم.

وي افزود: در رابطه با نظام جمهوري اسلامي طي رويدادهايي كه از اول انقلاب اتفاق افتاده نقش امام (ره) و مقام معظم رهبري تعيين‌كننده بوده است. اساسي‌ترين نشانه ريسمان الهي اين است كه بتوانيم تشخيص دهيم كه پشت سر رهبري حركت كنيم، اما اين به معناي تك صدايي نيست.

جانشين فرمانده نيروي انتظامي اضافه كرد: معتقدم كار مشترك پليس ولايت مدار با خبرنگاران ولايت مدار موجب ايجاد احساس امنيت در جامعه خواهد شد.

به گزارش ايسنا، سردار بتولي ـ معاون اجتماعي فرماندهي نيروي انتظامي ـ همچنين در اين مراسم، اظهار كرد: امروزه چت روم‌، فيس‌بوك‌ و اطلاع‌رساني مجازي با كوتاه كردن زمان انتقال خبر و همچنين در نظر نگرفتن منافع ملي و دخالت در زندگي فردي، رسانه‌ها را به چالش كشيده‌اند.

وي تصريح كرد: رسانه‌ها به شكلي ممكن است در ورطه‌اي بيفتند كه نتيجه آن تامين نشدن منافع ملي است كه در اين راستا خبرنگاران از يك سو بايد با اطلاع‌رساني شفاف، وظيفه آگاه‌سازي را انجام دهند و از سوي ديگر نيز مراقب باشند كه به طور ناخواسته در اين ورطه نيفتند.

سردار بتولي ادامه داد: خبرنگار خوب كسي است كه در كنار تخصص، اعتقاد به ارزش‌ها، درك شرايط، ‌شناخت دشمنان و درك روحيات اجتماعي را نيز مدنظر قرار دهد.رپورتاژ
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
سایت مربوط به قیمت قطعات کامپیوتر
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه تصفیه آب خانگی
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
خرید بلیط چارتر هواپیما
چگونه یک آتلیه عروس​ ​و آتلیه عکاسی​​ ​خوب را انتخاب کنیم ؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.