رييس جمهوري آمريكا در نخستين موضعگيري پس از پيروزي دموكراتها در انتخابات آمريكا اذعان كرد: پيروزي حزب دمكرات آمريكا در كنگره در انتخابات مياندوره‌اي نتيجه دلسردي مردم آمريكا نسبت به جنگ عراق است.

راديو آمريكا روز پنجشنبه در گزارشي گفت كه رييس جمهوري آمريكا اذعان كرد، "من و "دونالد رامسفلد" وزير دفاع پس از يك دوره گفت وگوهاي عميق به اين توافق رسيده‌ايم كه‌زمان تصدي يك رهبري جديد در پنتاگون فرا رسيده است.

جرج بوش در گفت‌و گو با خبرنگار راديو آمريكا ضمن تقدير از خدمات رامسفلد به عنوان يكي از پرسابقه‌ترين وزراي دفاع در تاريخ آمريكا، گفت كه وزارت دفاع آمريكا نياز به يك چشم‌انداز و ديدگاه تازه دارد.

وي افزود كه مايل است اين مقام حساس را به "رابرت گيتس" رييس پيشين سازمان سيا در سالهاي اوليه دهه ‪ ۱۹۹۹۰‬واگذار شود.

بوش انتخابات مياندوره‌اي آمريكا را به نوعي همه پرسي در جنگ عراق تلقي كرد و مي‌پذيرد كه سياست وي در جنگ عراق از پيشرفت كافي و سرعت لازم برخوردار نبوده است.

راديو آمريكا در ادامه افزود: اكنون با پيروزي دمكراتها در انتخابات مياندوره‌اي آمريكا، مخالفت با جنگ عراق جنبه موجه‌تري به خود گرفته است، اما اين بدين معنا نيست كه نيروهاي نظامي آمريكا بلافاصله خاك عراق را ترك خواهند كرد.

رييس جمهوري آمريكا مي‌گويد: انتقال كنترل مجلس نمايندگان آمريكا به دمكراتها نبايد وسيله شادي دشمنان را فراهم سازد.

وي افزود: هيچ رهبري در واشنگتن نمي‌تواند و نبايد از مسووليت محافظت از كشور شانه خالي كند، گرچه نقطه نظرهاي ما در مورد چگونگي محافظت از كشور متفاوت است ولي جوهر و اساس همه آنها اين است كه مي‌خواهيم از آمريكا محافظت كنيم.

جرج بوش تاكيد كرد، من نسبت به نتيجه اين انتخابات احساس تاسف مي‌كنم و به عنوان رهبر جمهوريخواه كشور بار قسمتي از اين شكست رامي پذيريم.

وي همچنين گفت: برغم همه تندگويي‌هايي كه در خلال رقابت‌هاي انتخاباتي رد و بدل شده است مايل است همچنان به حركت ادامه دهد و به منظور يافتن يك نقطه نظر مشترك روز پنجشنبه بارهبران حزب دمكرات جلسه مشاوره خواهد داشت.

بوش گفت: با پشت سر گذاشتن اين انتخابات ما مي‌توانيم دوران جديدي را براي همكاري متقابل به وجود آوريم و دو سال آينده را به سالهايي سازنده براي مردم آمريكا مبدل سازيم.

 

 


 
 

 

 

 

 رپورتاژ
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
سایت مربوط به قیمت قطعات کامپیوتر
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه تصفیه آب خانگی
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
خرید بلیط چارتر هواپیما

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.