تاريخ : | | نویسنده : downloadfire
سیدمحمد خاتمی در انگلیس از سیاست‌های رئیس‌جمهور آمریکا برای تحمیل مدل حکومت غربی در خاورمیانه انتقاد کرده و اقدامات آمریکا در عراق را اشتباهی فاحش و گران برای منطقه دانست.

رئیس سازمان بین‌المللی گفت‌وگوی‌ تمدن‌ها در موسسه چاتمن در لندن گفت: اظهارات جرج بوش در مورد صدور دمکراسی مضحک است. چرا که دمکراسی چیزی نیست که بتوان آن را صادر کرد یا به کسی داد. ضمن آنکه دمکراسی از نوع غربی تنها مدل موجود از دمکراسی نیست. 
    
 خاتمی افزود: این بذر در غرب کاشته شده است، اما کاشته شدن آن در غرب و در اسلام به روش متفاوتی باید صورت بگیرد چرا که شرایط شرق و غرب با هم متفاوت است.

رئیس جمهور پیشین ایران در بیان شرایط متفاوت شرق و غرب گفت: به لحاظ تاریخی، مسائل بشری به شرایط اجتماعی و تجربه‌ها وابسته است. تجربه‌های یک کشور و یک ملت را نمی‌‌توان به منطقه‌ای دیگر  با فرهنگ و شرایط کاملا متفاوت انتقال داد. 

خاتمی در ادامه سخنانش سیاست‌های بوش در خاورمیانه را مورد انتقاد قرار داد. وی گفت اقدامات واشنگتن در منطقه اشتباهی فاحش است و حضور نیروهای آمریکایی باعث گسترش تروریسم در منطقه شده است.

خاتمی در پاسخ به سوالات حضار گفت: ایران به شدت با اقدامات آمریکا در خاورمیانه و بویژه عراق مخالف است. آنها نه تنها نتوانسته‌اند تروریسم را در عراق و افغانستان کنترل کنند بلکه شکل جدیدی از تروریسم را در خاورمیانه و در کشورهای اسلامی ایجاد کرده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس همچنین گزارش داد همزمان با حضور خاتمی در موسسه چاتمن و ایراد سخنرانی وی، صدها نفر از مخالفین ایران در بیرون موسسه اجتماع کرده بودند.

مخالفین که غالب آن ها را اعضای گروهک منافقین تشکیل می‌دادند ادعا می‌کردند در دوره هشت‌ساله ریاست جمهوری خاتمی تعدادی از روشنفکران ایرانی به قتل رسیده و گروهی از مخالفین دولت ایران در دوران وی حبس و زندانی شده‌اند.
 

رپورتاژ
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
سایت مربوط به قیمت قطعات کامپیوتر
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه تصفیه آب خانگی
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
خرید بلیط چارتر هواپیما

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.