تاريخ : | | نویسنده : downloadfire

"اسقف متولا" سفير واتيكان در جمهوري اسلامي ايران، به وزارت امور خارجه احضار و مراتب نگراني و اعتراض شديد تهران نسبت به اين سخنان به وي ابلاغ شد.

"بنديكت شانزدهم" رهبر مسيحيان كاتوليك جهان اخيرا در سخناني در آلمان به محتواي كتابي مربوط به قرن ‪ ۱۴‬ميلادي اشاره كرد كه در آن از اسلام و پيامبر اكرم (ص) انتقاد شده و پاپ نيز در سخنانش به طور ضمني از ارتباط بين اسلام وخشونت سخن گفت.

به گزارش روز يكشنبه اداره كل اطلاعات و مطبوعات، "ابراهيم رحيم پور" مديركل اروپاي غربي وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران در جريان اين احضار تاكيد كرد: ما از پاپ به عنوان يك رهبر معنوي و ديني انتظار نداريم مطالبي كه از زبان بوش جاري مي‌شود را در سالروز واقعه ‪ ۱۱‬سپتامبر مطرح كند.

وي با بيان اين كه پاپ از سويي به گفت وگوي اديان وفرهنگها و احترام به اعتقادات و مقدسات پيروان ساير اديان توصيه مي‌كند ولي برخلاف آن رفتار و گفتار دارند، افزود: پاپ حتي يك محاوره تاريخي را به طور ناقص مطرح كرده و بدون هيچ اشاره‌ -اي از پاسخ دانشمند ايراني به امپراتور بيزانس به يك تحريف غيرمستقيم تاريخي عليه اسلام مي‌پردازد.

مديركل اروپاي غربي وزارت امور خارجه تصريح كرد: برخلاف اعلام برداشت غير واقعي از اين سخنان ، آنچه مسلم است اينكه جهان اسلام يك برداشت مشترك توهين آميزازاظهارات پاپ دارد و وي بايدبيش از اين به مسئوليت مذهبي و سياسي خود واقف باشد.

رحيم پور با اشاره به اينكه سخنان پاپ جهان اسلام را نگران و ناراحت كرده است ، افزود: فقط پاپ شخصا و با عذرخواهي مي‌تواند سوء تفاهم پيش آمده را جبران كند.

سفير واتيكان در تهران نيز با قبول دريافت مراتب اعتراض جمهوري اسلامي ايران و ارسال آن به مقام‌هاي واتيكان گفت : پاپ قصد توهين نداشته بلكه مي خواسته از اين طريق به تعامل ميان فرهنگ‌ها و مذاهب و تمدنها بدور از خشونت تاكيد كند.

وي با اظهار تاسف و عذرخواهي از وضعيت پيش آمده افزود: پاپ معتقد به گفتگوي اديان و تمدنهاست و به هيچ وجه سياست واتيكان تغيير نكرده است و وي قصد دارد درباره اين موضوع و رفع مشكلات امروز سخنراني كند.

فريد زاده سفير جمهوري اسلامي ايران در واتيكان نيز روز گذشته در جلسه ويژه بررسي اين موضوع در وزارت امور خارجه شركت و مقرر شد اين جلسات روزهاي آتي نيز تداوم يابد.

 رپورتاژ
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
سایت مربوط به قیمت قطعات کامپیوتر
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه تصفیه آب خانگی
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
خرید بلیط چارتر هواپیما

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.