ایرنا: وزیر دادگستری گفت: مجازات ها در زمینه برخی جرایم همچون جرایم رایانه ای و مالکیت عمومی باید به مجازات های جایگزین و محرومیت های اجتماعی تبدیل شود.

حجت الاسلام ˈمصطفی پورمحمدیˈ در جمع کارکنان و قضات دادگستری های خوزستان با بیان اینکه باید کمک کنیم تا پرونده های کمتری وارد قوه قضاییه شود، افزود: جلوگیری از فساد اداری و ارتقای نظام سلامت اداری، کشور را در شرایط بهتر قرار می دهد و باعث افزایش رضایت مردم و کاهش پرونده ها می شود.
 
وی ادامه داد: مهمترین اقدام در این چارچوب ، استفاده از دولت الکترونیک است که از قوه قضاییه خواسته شده در این زمینه پیشتاز باشد.
 
وزیر دادگستری اظهار کرد: در گذشته تلاش های صورت گرفته فراوان ، اما آغشته به فساد بود که ترجیح می دهیم کار کمتر صورت گیرد ولی فساد کمتر شود.
 
وی با تاکید بر ضرورت وحدت، و نیاز جامعه به حفظ همبستگی که به توسعه کشور کمک می کند، افزود: این که با چه دیدی مسائل نقد و به مشکلات نگاه شود؛ مهم است.
 
وزیر دادگستری همچنین گفت: با توجه به ارتقای جایگاه و افزایش تاثیرگذاری نظام جمهوری اسلامی ایران در مناسبات بین المللی، منطقه ای و جهان، امروز در یکی از نقاط عطف تاریخ قرار داریم.
 
پورمحمدی افزود: همه قبول دارند که اگر ایران در جمع کشورهای حاضر در مذاکرات ژنو 2درمورد سوریه قرار نگیرد، توافقی در این خصوص صورت نخواهد گرفت.
 
وی ادامه داد: حجم مطالب، مصاحبه ها و مواضع اعلام شده در زمینه مذاکرات هسته ای و مساله سوریه از بدو فعالیت دولت یازدهم تاکنون حکایت از اهمیت این دو دارد زیرا برای جریان سلطه و استکبار موضوع سوریه کمتر از موضوع هسته ای ایران نیست.
 
پورمحمدی گفت: همه اذعان دارند که اگر جمهوری اسلامی ایران با جدیت در موضوع سوریه اعمال موضع نکرده بود، سوریه جایگاه امروز را نداشت و این مساله حکایت از جایگاه ایران دارد.
 
وزیر دادگستری اظهار کرد: کشور اینک به جایگاه ممتازی دست یافته، قابلیت های ویژه دارد و نخبه ها و مراجع تاثیرگذار توانایی های فوق العاده در تمام حوزه ها به دست آورده اند که یکی از این ها کسب رتبه هفتم در نانوفناوری است.
 
پورمحمدی گفت: قوه قضاییه، دادگاه ها و شوراهای حل اختلاف سالانه با 9میلیون فقره پرونده روبه رو هستند که این نه گناه قوه قضاییه که واقعیت است.
 
وی اضافه کرد: با وجود تحریم ها و مشکلات، ثبات سیاسی ارزشمندی داریم، 74درصد مردم در انتخابات شرکت کردند و زندگی بطور معمول ادامه دارد که بخشی از این به همت قوه قضاییه به دست آمده است.
 
وی گفت: با نگاهی به داشته ها و ظرفیت های موجود موفق شده ایم کاستی ها را رفع کنیم اما اینکه پرونده ای با 12میلیارد و 600 میلیون دلار معادل 80 هزار میلیارد ریال جلوی چشم ما قرار می گیرد مشکل ما نیست؛ اگر جای دیگری مراقبت و کنترل نکرده اند چوب آن را نباید قوه قضاییه بخورد.
 
پورمحمدی درخصوص نظام دریافتی در قوه قضاییه هم گفت: نظام دریافتی نامتعادل داریم ، نظام کاری ما ناهماهنگ بوده و مهمترین مشکل آن نامنظم بودن ساعت کاری است؛ بنای دولت بر اجرای قانون است و اگر پنجشنبه ها تعطیل است همه باید تعطیل شوند.
 
وزیر دادگستری افزود: موضوع تبدیل وضعیت نیروها از قراردادی به پیمانی هم پیگیری می شود.
 
وی گفت:مساله ای که دولت پیگیری می کند و رسالت قوه قضاییه محسوب می شود پیشگیری از وقوع جرم است که در زمان آقای شاهرودی به عنوان بهداشت قضایی و در زمان آقای لاریجانی به عنوان پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی مطرح شد.
 
وزیر دادگستری ادامه داد: یک بحث از پیشگری، درون قوه قضاییه و اعم از صدور واجرای سریع و کامل احکام و اقدام های دقیق سازمان های تابعه ازجمله ثبت اسناد، زندان ها و بازرسی است که اگر به خوبی اقدام کنند از وقوع بخش مهمی از جرایم پیشگیری می شود و بخشی هم خارج از قوه است.
 
ˈمحمدباقر الفتˈ رییس کل دادگستری خوزستان هم اظهار امیدواری کرد با اتخاذ تصمیم های مقتضی با نیازهای استان این تصمیم ها منشاء گسترش عدالت و قسط اسلامی در چارچوب دستیابی به توسعه اجتماعی و اقتصادی باشد.

رپورتاژ
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
سایت مربوط به قیمت قطعات کامپیوتر
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه تصفیه آب خانگی
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
خرید بلیط چارتر هواپیما

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.