تاريخ : | | نویسنده : downloadfire
نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت: ایران از بازرسان آژانس خواسته است تا 17 آذر (8 دسامبر) از تاسیسات تولید آب سنگین اراک بازرسی کنند.

رضا نجفی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب افزود: جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به مدیرکل آژانس از بازرسان خواسته است تا در قالب تفاهم ایران و آژانس با عنوان «چارچوبی برای همکاری» بازرسان 17 آذر از تاسیسات تولید آب سنگین اراک بازدید کنند.

وی گفت: این بازرسی بر اساس تفاهم مذکور «مدیریت شده» خواهد بود.

نماینده دائم ایران در آژانس درباره دیدار روز چهارشنبه وی با یوکیا آمانو، گفت: عصر روز چهارشنبه به همراه یک عضو تیم مذاکره‌کننده با آقای آمانو دیداری داشتیم که در رابطه با تفاهم ایران و 1+5 بود. همچنین پس از آن هیات ایران با هیات آژانس به سرپرستی معاون مدیرکل در امور پادمان‌ها نشستی سه ساعته در رابطه با تفاهم ایران و 1+5 برگزار شد.

نجفی گفت: در این نشست سه ساعته موارد و جزئیات تفاهم مذکور به هیات آژانس توضیح داده شد.

وی درباره زمان اجرای تفاهم ایران و 1+5، خاطرنشان کرد: همان‌طور که آقای صالحی گفتند اجرای این تفاهمنامه از اواخر دسامبر (اوایل دی ماه) آغاز می‌شود.

نماینده دائم ایران در آژانس تاکید کرد: بازرسی بازرسان در 17 آذر ارتباطی با تفاهمنامه ایران و 1+5 ندارد و مربوط به تفاهم میان ایران و آژانس است.

بازدید و بازرسی آژانس از تاسیسات تولید آب سنگین اراک در چارچوب کد اصلاحیه 3/1 قرار دارد که ایران اجرای آن را متوقف کرده است. ایران اجرای کد اصلاح شده 3/1 قدیم را در دستور کار خود قرار داده است اما آژانس معتقد است که کد اصلاح شده 3/1 جدید را ایران باید مدنظر قرار دهد. در عین حال تا پیش از تفاهمنامه همکاری میان ایران و آژانس، بازرسان اجازه بازدید از کارخانه تولید آب سنگین اراک را به طور معمول نداشتند. هر چند که ایران پیش از این یک بار اجازه بازرسی از این تاسیسات را داده است.


رپورتاژ
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
سایت مربوط به قیمت قطعات کامپیوتر
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه تصفیه آب خانگی
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
خرید بلیط چارتر هواپیما

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.